Новини економіки. 26 вересня. Україна уклала першу угоду з Митним союзом (МС).

Безмитно експортувати продукцію зможуть найбільші виробники сталевих Інтерпайп і Centravis

Минулого четверга Україна і Митний союз регламентували обсяг безмитного експорту сталевих і нержавіючих труб на IV квартал, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.

Про це розповів уповноважений Кабміну з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський, який представляв Україну на переговорах. За його словами, в найближчі три місяці повинні бути узгоджені договори і на 2012 рік – очікується, що квота буде встановлена ​​виходячи з річних обсягів поставок у попередні роки.

Безмитно експортувати продукцію зможуть найбільші виробники сталевих (Інтерпайп Віктора Пінчука) і нержавіючих труб (холдинг Centravis сім’ї Атанасових). З 1 жовтня по 31 грудня квота становитиме 65 тис. т для Росії, 18 тис. т – Білорусі, 14 тис. т – Казахстану. Для інших виробників до 2015 року діють мита в 19,4-37,8%.

Для Інтерпайпу і Centravis країни МС – найбільші ринки збуту, які займають близько третини їхнього експорту. За даними Держзовнішінформ, в I півріччі Інтерпайп експортував до Росії 169 тис. т труб на суму $ 201 млн., до Білорусі – 33 тис. т ($ 40 млн.), Казахстан – 27 тис. т ($ 34 млн.). Centravis поставив 2,3 тис. т ($ 29 млн.) в РФ і 0,19 тис. т ($ 2,2 млн.) до Білорусі.

Згідно з міжурядовою угодою між Україною і Росією, Інтерпайп мав квоту на безмитні поставки продукції, для Centravis мито становило 9,9%. Однак з наступного року умови роботи обох компаній могли значно погіршитися – термін угоди для Інтерпайпу закінчувався в цьому році, а щодо імпорту продукції Centravis на територію МС міністерство промисловості і торгівлі РФ у вересні почало розслідування.

“Останнім часом Росія показувала, що може ввести обмеження для нашої продукції, і змушувала Україна вступити в МС. Нинішня угода – позитивний сигнал, який можна трактувати як початок конструктивного діалогу між країнами”, – говорить директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин. “В ході нинішніх переговорів обговорювалися і поставки в наступному році. Підписана угода практично гарантує укладення контрактів на 2012 рік”, – зазначив він. В Інтерпайпі і Centravis коментарів не надали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.