Новини економіки. 17 вересня. Стан української економіки викликає оптимізм, але є питання, чому не використовується її потенціал.

Андерс Аслунд вважає, що Україна не використовує потенціал

Про це під час другого пленарного дня 8-ї Ялтинської щорічної зустрічі сказав старший науковий дослідник Інституту міжнародної економіки Петерсона Андерс Аслунд.

“Я дивлюся на українську економіку з оптимізмом, але у нас виникає питання, чому не використовуються можливості. Є три складових для успіху – доступ до торгівлі, освіта та врядування. Важливими є структурні питання. Для України важливо отримати повну всебічну Угоду про вільну торгівлю з ЄС.

Друге питання – освіта. Дуже мало країн, які такі ж бідні, як Україна, так освічені. Це теж великий потенціал для зростання. Освіта вищого рівня в Україні досить слабка, я б запропонував закордонні короткострокові програми. І третє – врядування. Необхідно зробити елементарну дерегуляцію (розчищення)”, – сказав експерт.

Він наголосив, що можна говорити про великий потенціал України. “В Україні дуже швидко зростає сільське господарство і переробка харчової продукції. Я не бачу жодних причин, щоб Україна не досягла успіху”, – додав він.

Нагадаємо, сьогодні учасники форуму обговорюють процеси у Східній Європі та роль України в них, питання стосовно прав людини та демократії у “Великій Європі”, ключові тренди в духовній, економічній та інформаційній сферах, майбутнє підписання договору про асоціацію між Україною та ЄС, а також перспективи економічного розвитку України та Туреччини.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.