Новини економіки. 21 вересня. Для забезпечення поставок в Україну азербайджанського газу буде створена спільна українсько-азербайджанська компанія.

Морський термінал з прийому зрідженого природного газу

Про це повідомляє прес-служба українського Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами з посиланням на голову цієї структури Владислава Каськіва.

За його даними, на засіданні робочої групи зі створення нових маршрутів поставок енергоносіїв через територію України з Азербайджанської Республіки досягнута домовленість, що для забезпечення поставок в Україну азербайджанського газу до 1-го листопада буде створена спільна компанія між Державною нафтовою кампанією Азербайджанської Республіки і Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами.

“Спільна компанія здійснить розробку техніко-економічного обгрунтування транспортування зрідженого газу на Чорноморське узбережжя України. Ми очікуємо підписання цієї угоди до кінця цього місяця”, – повідомив Каськів.

При цьому він зазначив, що це дозволить прискорити реалізацію Національного проекту LNG-термінал – морський термінал з прийому зрідженого природного газу.

“Таким чином, стратегія Президента щодо диверсифікації поставок енергоносіїв в Україну отримала конкретику вже цього року. Спорудження LNG – терміналу підтримує зусилля Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо посилення енергетичної безпеки країни”, – підкреслив голова агентства.

Каськів повідомив, що 19 вересня парафований текст угоди, яка передбачає поставки в Україну скрапленого газу: у 2014 році до 2-х, а з 2015 року – 5-ти млрд. кубометрів газу в рік.

Переможцем тендеру на розробку ТЕО Національного проекту “LNG-термінал” визначена іспанська компанія “Сокоін Інженерія Конструкціон Індастріал“. Орієнтовна вартість будівництва терміналу LNG з інфраструктурою становить близько 1,5 млрд. доларів.

Після реалізації Національного проекту Україна отримає можливість диверсифікувати шляхи поставки газу в обсязі 10 млрд. кубометрів газу в рік.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.