Новини світу. 15 вересня. Єврокомісія у п’ятницю представить свої пропозиції щодо реформи Шенгенського простору.

Єврокомісія представить свої пропозиції щодо реформи Шенгенського простору

Така потреба постала після того, як Франція та Данія самовільно відновили контроль на внутрішніх кордонах ЄС.

У Європейському Союзі дедалі більше загострюється суперечка довкола назрілої реформи Шенгенського простору. Уряди Німеччини, Франції та Іспанії не погоджуються з ідеєю Європейської Комісії, яка хоче законодавчо закріпити норму про те, що поновлювати прикордонний контроль у межах ЄС країни-члени спільноти матимуть право лише за згоди Брюсселю.

У такий спосіб Єврокомісія прагне завадити самовільному відновленню роботи контрольно-пропускних пунктів на внутрішніх кордонах ЄС.

Натомість уряди в Парижі, Берліні та Мадриді переконані, що вони самі спроможні компетентно оцінити ризики та небезпеки на своїх кордонах. Про це вони сповістили Брюссель у спільній заяві.

З ініціативою реформувати Шенгенську угоду виступили, власне, Франція та Італія після навали біженців з Північної Африки цієї весни. Країни звернулися до Єврокомісії з проханням запровадити загальноєвропейське регулювання на випадок надзвичайних ситуацій, яке дозволило б тимчасово відновлювати прикордонний контроль.

Утім, на думку Німеччини, Франції та Іспанії, амбіції Єврокомісії у намаганні прописати нове регулювання зайшли занадто далеко. Вони не хочуть, аби Брюссель у майбутньому безпосередньо впливав на ухвалення таких рішень місцевими урядами. Дотепер це належало до компетенції виключно самих країн-членів ЄС і було питанням національного суверенітету.

Офіційно пропозиції Єврокомісії щодо реформування Шенгенського простору представить комісар ЄС з питань внутрішньої політики Сесилія Малмстрьом цієї п’ятниці в Брюсселі. У майбутньому, аби їх затвердити, необхідна буде згода усіх 27 країн-членів спільноти.

За матеріалами Deutsche Welle

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.