Новини здоров’я. 13 вересня. В останні півтора-два десятиліття звичною стала процедура, коли в обстановці певної урочистості лікар після обстеження УЗД повідомляє батькам, якої статі народиться у них дитина.

Європейські батьки не знатимуть, хто у них народиться

Проте в Європі подібний «ритуал» скоро може бути заборонений.

У відповідному комітеті Ради Європи в даний час знаходиться на розгляді законопроект, відповідно до якого (в разі його прийняття) у всіх 47 країнах, що входять до Європейського Союзу, медикам буде заборонено повідомляти майбутнім батькам стать дитини, ще перебуває в утробі матері.

Проект закону буде винесений на голосування Парламентської Асамблеї Європи вже в жовтні цього року.

Така сувора міра спрямована проти широко розповсюдженої практики, коли батьки, дізнавшись, що малюк буде не тієї статі, якого їх хотілося б, вирішують, що майбутній матері краще зробити аборт. Як правило, це трапляється в тому випадку, коли має народитися дівчинка.

Подібна практика призвела до того, що в деяких країнах (у числі яких називають, насамперед, Вірменії, Азербайджані, Грузії і Албанії) спостерігається порушення демографічної ситуації: на кожні 100 дівчаток у цих країнах припадає 112 хлопчиків (у Грузії – 111).

Однак більшість лікарів налаштовані скептично щодо ефективності подібного закону – на їхню думку, це відкриє шлях для корупції, оскільки медики в будь-якому випадку повинні проводити обстеження майбутньої матері за допомогою УЗД – таким чином лікарі завжди будуть знати стать майбутньої дитини, а таку інформацію досить легко купити.

Крім того, експерти вказують на те, що через Інтернет можна купити спеціальні набори для експрес-аналізу крові вагітної, які хоч і не легалізовані в більшості країн ЄС, однак дають можливість визначити стать плоду вже на 7-му тижні вагітності. Батьки стануть вдаватися до таких тестів і позбуватися від немовляти «небажаної» статі, незважаючи на те, що в жіночій консультації від них таку інформацію будуть ретельно приховувати.

За матеріалами Здоровье Украины

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.