Новини культури. 21 вересня. У Сімферополі заборонили демонструвати фотовиставку Під PRESSом, ініційовану журналістським рухом «Стоп Цензурі».

Фото з виставки "Під PRESSом"

Виставка була відкрита 18 вересня в арт-кафе Marmelad, а вже наступного дня адміністрація закладу без пояснень зняла фото та не дозволила їх розвішувати знову. Відбулося це попри попередню домовленість приймати виставку впродовж всього тижня.

Зазначимо, що 23 вересня тут також було заплановано проведення дискусії Цензура в Україні: методи ефективної протидії (можливості нового закону «Про доступ до публічної інформації»).

Мета фотовиставки – привернення уваги широкої громадськості до проблем цензури та утискання в Україні свободи слова.

Під PRESSом

Як повідомило керівництво закладу, вони “були змушені зупинити виставку”, але причини своїх дій пояснювати відмовились.

На думку місцевих журналістів, виставку було припинено під тиском влади. Зокрема, у Комітеті з моніторингу свободи преси в Криму висловлюють сумніви стосовно того, що власники арт-кафе прийняли це рішення самостійно.

Під PRESSом

На думку представників Комітету, це особливо дивно виглядає на тлі нещодавніх заяв Президента та прем’єра України під час 8-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) про те, що в Україні ніщо не загрожує свободі слова.

“Особливо прикро, що черговий прояв тиску на свободу слова в Криму стався незадовго до відкриття міжнародного інвестиційного форуму в Ялті. Це не сприятиме залученню інвесторів”, – зазначили в Комітеті.

Під PRESSом

Зараз розглядається варіант перенесення виставки до іншого місця.

Виставка вже експонувалася в 11 містах України: Києві, Івано-Франківську, Одесі, Тернополі, Чернігові, Миколаєві, Черкасах, Житомирі, Львові, Ужгороді, Прилуках.

Ідея фотопроекту виникла під час зустрічі учасників журналістського руху «Стоп цензурі!», громадських діячів та художників.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.