Новини економіки. 25 вересня. В урядовому проекті державного бюджету на 2012 рік дуже багато розбіжностей у цифрах: в основному тексті законопроекту, додатках, таблицях, пояснювальних записках цифри «б’ються» на досить значні суми.

Україна, бюджет
В урядовому проекті держбюджету багато розбіжностей у цифрах

Про це заявив екс-керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський, пише ДТ

І. Уманський нагадав, що незабаром після подачі документа навіть лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив про нестиковки в проекті на 4-5 млрд.

«На жаль, їх там набагато більше», — констатував екс-міністр фінансів.

«Наприклад, у пояснювальній записці доходи бюджету вказуються в сумі 334 млрд. грн., а в самому тексті законопроекту — 337,5 млрд. Або трансферти Пенсійному фонду в поясненнях — 48,3 млрд., а в тексті й таблицях — 44,5 млрд», — повідомив він.

«Зовсім незрозуміла ситуація з цілковитою невідповідністю цифр щодо держборгу та його фінансування — там повний безлад. Наприклад, у додатках до проекту бюджету є структура держборгу і за всіма роками розписано обсяги погашень і суми обслуговування.

Тож ці цифри взагалі не збігаються із закладеними безпосередньо в проект закону про держбюджет. Якщо відповідно до додатків погашення в 2012 році становитимуть 38 млрд. грн., то в тексті законопроекту закладено майже 60 млрд. На обслуговування держборгу в додатках фігурують 15,3 млрд. грн., а в законопроекті — 30 млрд», — зазначив І. Уманський.

«Схоже, що Мінфін за старою «доброю» звичкою заклав «запас міцності» для торгівлі з депутатами — близько 5—7 млрд. грн., завищивши видатки за статтею «обслуговування держборгу», — вважає він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.