Новини здоров’я. 15 вересня. Деякі люди не в силах боротися із зайвими кілограмами, незважаючи на титанічні зусилля.

Є люди, які ніяк не можуть досягнути бажаних форм

Вони сидять на строгих дієтах, регулярно ходять в спортзал – однак не досягають результатів. Їх проблема криється в генах, що дісталися від батьків.

Експерти виділили групу генів жирової тканини, які призводять до накопичення жиру в організмі без будь-якої потреби. У своїх експериментах вони порівнювали клітини жиру мишей, яких протягом багатьох поколінь відбирали, поки у них не відзначалася яскраво виражена генетична схильність до нормальної або надлишкової ваги. Гени, які були характерні для тварин з зайвою вагою, перешкоджають руйнуванню жирових клітин.

Схрестивши худих мишей з товстими, вчені побачили, що вага їх потомства залежав від того, гени яких батьків їм дісталися. Коли мишей з різною схильністю до зайвої ваги годували жирною їжею, тварини з «худим» генотипом поправлялися в набагато меншій мірі, ніж їхні побратими з «товстими» генами.

Це доводить, що схильність до повноти, так само як і здатність організму захищатися від набору зайвих кілограмів, багато в чому залежить від спадковості.

«Гени, що відповідають за апетит, впливають на нашу вагу, проте існують і інші гени, що знаходяться в жировій тканині, які також визначають, чому деяким так важко позбутися зайвого жиру, в той час як для інших це не складає особливих труднощів», – укладають дослідники.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.