Новини світу. 27 вересня. По всій Болгарії проходять антициганські виступи радикально налаштованої молоді у зв’язку з подіями в селі Катуніца, де циганський барон на своєму автомобілі насмерть збив 19-річного підлітка.

погром циганів
У Болгарії проходять антициганські протести

У Пловдиві затримано 47 осіб, в основному футбольних фанатів. Вони закидали камінням поліцейські машини.

Усього в цьому місті в понеділок в акції протесту взяли участь близько 1500 людей.

У Варні близько 500 протестуючих молодих людей увійшли в циганський квартал Максуда і почали бити вітрини магазинів і вікна будинків.

Після нетривалих зіткнень з поліцією, декілька людей були затримані. Також групи підлітків, що координують свої дії через соціальну мережу Facebook, планують напасти на циганські квартали Плевена.

«Ми мобілізували всі сили міста для блокування шляхів до цих кварталах, щоб не допустити насильства», – сказав голова обласного відділення МВС Светозар Ілієв.

Близько 200 людей зібралися на центральній площі міста Пазарджик. Присутні скандували патріотичні речівки і розмахували національним прапором. Поліція в дії молоді вважала за краще не втручатися.

У Бургасі на вулиці вийшли близько 500 мешканців. Протестуючі спробували спіймати випадкових перехожих циган, проте поліція не дозволила їм зробити цього. Натовп скандує антициганські гасла  і співає національний гімн.

За схожим сценарієм розвиваються події і в столиці Болгарії – Софії. Там правоохоронці затримали 27 осіб.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.