Новини світу. 17 вересня. Влада ФРН зобов’язала мільйони  вихідців з країн, які не входять до Євросоюзу, що проживають у Німеччині отримати електронні дозволи на перебування в країні.

Електронний дозвіл на перебування

Дозвіл випускається у формі пластикової картки розміром з кредитку. У її безконтактному чіпі зберігаються цифрова фотографія власника, дані про його право на трудову діяльність і відбитки його двох пальців.

Захід покликаний сприяти боротьбі проти нелегальної міграції та нелегального проживання в країнах ЄС. Однак централізованого зберігання відбитків пальців, за даними МВС ФРН, не передбачено. Чиновники запевняють, що відбитки пальців зберігаються тільки на чіпі електронного дозволу і підлягають негайному видаленню з комп’ютерної бази внутрішніх органів відразу після видачі документа його власникові.

Мета документа – “встановити однозначну відповідність між документом і його власником”, наголошується на сайті федерального відомства у справах іноземців. Іншими словами, він покликаний служити гарантією того, що його пред’явник є його справжнім власником.

Відбитки пальців будуть брати в тому числі і у дітей старше шести років. Тим, хто досяг 10-річного віку доведеться особисто розписуватися в заяві на отримання документа, який видають і малолітнім.

Новий дозвіл на перебування оформляється відразу після прибуття іноземця в країну, а для проживаючих у ФРН громадян інших країн – після закінчення терміну дії старого паперового дозволу на проживання, який зараз вклеюється в паспорт іноземця, або у зв’язку із закінченням терміну дії паспорта.

На початку 2011 року у ФРН проживало 6,75 мільйона осіб з іноземним громадянством, повідомляє Федеральне відомство статистики. 36 відсотків з них – громадяни ЄС. На оформлення електронного дозволу на проживання для всіх іноземців, як вважають експерти, піде в ЄС кілька років. Відповідно до директиви ЄС, карти оснащені надійною системою захисту від підробки.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.