Новини України. 21 вересня. Пам’ятник загиблим велосипедистам – велосипед, пофарбований у білий колір (“велосипед-привид”), – в Харкові досі не встановили.

Пам'ятник велосипеду в Бельгії

Заявку на його встановлення велосипедисти подали до міськради 27 липня. Як повідомив 20 вересня активіст харківського велосипедного руху Михайло Калужинов, міська влада поки не дала на це дозволу.

Довідка. Памятник загиблим велосипедистам 27 липня встановили в Харкові, біля Бєлгородського шосе, поруч із Меморіалом Слави – в тому місці, де 21 липня з вини автомобіліста (колишнього співробітника прокуратури) загинув велосипедист. Памятник прибрали в той же день, адже велосипедні активісти на той момент не отримали офіційного дозволу міської влади на його встановлення. “Як тільки буде отримано дозвіл, пам’ятник встановлять капітально”, – зазначив тоді Калужинов.

Ідею “велосипеда-примари” запропонував художник із Сан-Франциско Джо Слот, який створив прототип пам’ятника в 2002 р. як виключно художній фотопроект. У 2003 р. такий велосипед був встановлений вже як меморіальний знак в Сент-Луїсі (США). Такі пам’ятники служать нагадуванням про трагедії, що трапилися і висловлюванням на підтримку прав велосипедистів на безпечне пересування.

Ініціатива встановлення таких велосипедів поширилася по всьому світу: в Австрії, Австралії, Бельгії, Бразилії, Канаді, Кіпрі, Чехії, Німеччині, Іспанії, Угорщині, Новій Зеландії, Польщі та інших країнах. В Україні “привид велосипеда” є в Києві.

За матеріалами SQ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.