Новини здоров’я. 24 вересня. У Франції розглядають судову справу про популярні ліки для схуднення, які виявилися смертельною отрутою.

"Медіатор" убивав людей, що хотіли схуднути

Починаючи з середини 70-х років, мільйони людей в різних країнах приймали препарат “Медіатор” для зниження ваги. Для сотень з них рецепт виявився фатальним.

Подібних випадків щонайменше 500. Це офіційні дані. Називають й інші цифри – 2 тисячі смертей, ще 3,5 тисячі осіб звернулися за допомогою до лікарів.

Медіатор” – так називаються диво-пігулки, які були покликані допомогти діабетикам із зайвою вагою. Швидкий ефект, плюс масштабна рекламна кампанія зробили цей препарат одним з найбільш продаваних. Мільйони людей – не тільки діабетики, а й абсолютно здорові люди, що бажають швидко схуднути – “підсіли” на “Медіатор“. Лише через 12 років у Франції підготували спеціальну доповідь про потенційну загрозу препарату.

“У людей, які приймали “Медіатор“, в крові були виявлені заборонені небезпечні речовини. Виходячи зі звіту 1998 року, нам стало ясно, що цей препарат необхідно зняти з продажу”, – повідомив редактор французького медичного журналу “Prescrire” Бруно Туссен.

Компонент бенфлуорекс, що входить до складу “Медіатора” відноситься до групи амфетамінів – найсильніших психостимуляторів, які змушують організм працювати на знос і можуть призвести до гострої серцевої недостатності або інфаркту. Лише в 2008 році відома у Франції медик Ірен Фрашон змогла довести прямий зв’язок між застосуванням “Медіатора” і проблемами із серцем. Рік по тому препарат заборонили у Франції.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.