Новини культури. 26 вересня. Перший роман британського письменника сера Артура Конана Дойля “Оповідання Джона Сміта”, що не публікувався раніше, випустила Британська бібліотека.

Загублена книга Артура Конана Дойля нарешті видана

Рукопис, написаного 130 років тому ще до знаменитих повістей і оповідань про детектива Шерлока Холмса роману “Оповідання Джона Сміта” (The Narrative of John Smith), зберігався саме в її фондах. Вартість 144-сторінкової книги в твердій палітурці, доступної в онлайн-магазині Британської бібліотеки, складає 9,95 фунтів стерлінгів (приблизно 15,3 доларів).

Оповідання ведеться від імені 50-річного “обивателя з власною думкою”, який прикутий до крісла подагрою і викладає свої думки і погляди на широке коло питань – від релігії і літератури до війни – через діалоги зі своїми гостями та відвідувачами.

Як зазначала раніше куратор відділу сучасних рукописів Британської бібліотеки Рейчел Фосс, роман був написаний в 1883-1884 роках, проте рукопис загубився на пошті на шляху до видавця. Письменникові довелося відновлювати її по пам’яті. У підсумку рукопис, що потрапив в розпорядження бібліотеки обривається на шостому розділі.

Знаменитий письменник сер Артур Конан Дойль (Sir Arthur Conan Doyle) народився 22 травня 1859 року в столиці Шотландії Единбурзі. З 1876 року по 1881 рік вивчав медицину в Единбурзькому університеті. Під час навчання він почав писати короткі оповідання, перше з яких було опубліковано, коли йому було 20 років.

Закінчивши навчання, майбутній письменник розпочав приватну медичну практику, однак не закинув письменницьку діяльність. Саме в перервах між прийомом пацієнтів Артур Конан Дойль і написав свій перший роман – “Оповідання Джона Сміта”.

Всесвітню популярність письменникові принесли детективні романи продетектива Шерлока Холмса.

У 1900 році Конан Дойль повернувся до медичної практики і як хірург військово-польового госпіталю він відправився на Англо-бурську війну.

Помер 7 липня 1930 від серцевого нападу.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.