Новини економіки. 13 вересня. Запровадити якісно новий формат розвитку внутрішнього виробництва неможливо без проведення активної інвестиційно-інноваційної політики.

Андрій Клюєв
Андрій Клюєв проводитиме активну інвестиційно-інноваційну політику

Про це сказав міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи ухвалений урядом проект Державної програми розвитку внутрішнього виробництва.

Як повідомили в прес-службі першого віце-прем’єра, Клюєв зазначив, що розвиток інновацій потребує збільшення активної ролі держави, оскільки ці процеси пов’язані з високими ризиками. “Для структурної перебудови економіки, над чим ми сьогодні працюємо, важливі закладки фундаменту інноваційного розвитку”, – заявив Клюєв.

За його словами, Україна має власний науково-технологічний потенціал з ряду проривних і критичних технологій. “Наше завдання – зайняти свою нішу по міжнародному розподілу праці, спираючись на власні наукові розробки і послідовно підтримувати відповідні дослідження”, – сказав перший віце-прем’єр.

У першу чергу, за словами Клюєва, уряд буде працювати над розвитком інноваційної інфраструктури, яка включатиме формування мережі наукових парків, технопарків, бізнес-інкубаторів, центрів трансферу технологій. Одним з напрямів активізації інвестиційно-інноваційної політики він назвав розвиток венчурного фінансування.

Клюєв повідомив, що створюється система державної підтримки нових інноваційних компаній на стартовому етапі і стимулів для впровадження саме інноваційних інвестпроектів, спрямованих на забезпечення пріоритетного розвитку внутрішнього виробництва.

Планується концентрувати ресурси тільки на пріоритетних напрямках, щоб не витрачати їх на розвиток тих технологій, за якими інші країни пішли далеко вперед, і за якими нам доведеться лише запозичувати світові досягнення, заявив перший віце-прем’єр.

За словами Клюєва, за попередніми оцінками експертів, необхідні ресурси для впровадження новітніх технологічних систем на перших етапах будуть досягати $ 10-15 млрд.

За матеріалами ЛІГА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.