Новини світу. 13 вересня. “Об’єднання письменників і письменниць Австрії” (IG Autorinnen Autoren) не надаватиме інформаційну підтримку книзі Віктора Януковича “Opportunity Ukraine”, яка була видана у австрійському видавництві Mandelbaum.

"Opportunity Ukraine" в Австрії не пройде

Про це йдеться у заяві керівника організації Ґерхарда Руїса, текст якої має у своєму розпорядженні “Українська правда”.

У листі зокрема зазначається, що IG Autorinnen Autoren “не надаватиме своєї презентаційної платформи книзі Віктора Януковича ані при її презентації у Франкфурті, ані на книжковому ярмарку у Відні, ані на Ляйпцигському книжковому ярмарку наступного року, ані у своєму каталозі книжкових новинок”.

У цій заяві організація розцінює появу книги Януковича не як звичайну практику видавництва, “оскільки воно дотепер так і не запропонувало її в електронних торгівельних мережах, що зазвичай давно мало бути зроблено”.

“Окрім того, видавництво повинно розібратися із закидами у плагіаті, які лунають на адресу автора або його “літературного раба” з університетських кіл в Україні“, – йдеться у заяві організації.

Автор листа нагадує, що Віктор Янукович перетворив Україну на “державу з напівдиктаторським режимом”, в якій опозиціонери сидять за ґратами, а незалежна преса зазнає утисків.

“За оцінками опозиції, цей твір слугує не тільки прикрашуванням політики Януковича, а й зняттю з нього звинувачень, оскільки видано її не в “прирученому” українському видавництві, а у австрійському, відомому своїми активними виступами на підтримку демократії та прав людини”, – вважає IG Autorinnen Autoren.

“Опублікування книги президента Януковича, яка змогла вийти в австрійському видавництві, набуде найближчим часом широкого міжнародного поширення і Австрія може в такий спосіб потрапити у недвозначний зв’язок з політикою Януковича“, – пояснює Руїс причини відмови IG Autorinnen Autoren брати участь у інформаційній підтримці нової книжки.

За словами Ґерхард Руїса, офіційна заява IG Autorinnen Autoren щодо книги Януковича буде розміщена у Autoren Solidaritet – журналі організації, який виходить тричі на рік.

Як відомо, книжка Віктора Януковича “Opportunity Ukraine” виявилась плагіатом. У ній подано уривки чужих текстів без жодних посилань на авторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.