Новини політики. 24 вересня. Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок упевнений у проходженні його політичної партії до Верховної Ради 7-го скликання, після чого фракція претендуватиме на пост спікера парламенту.

Тягнибок впевнений, що його партія пройде

Про це він заявив на брифінгу в суботу в Києві в рамках урочистих зборів, присвячених 20-річчю створення очолюваної ним партії.

«Завдання, яке ми будемо ставити (на парламентських виборах) – це перемога, створення першої націоналістичної фракції в історії української держави у Верховній Раді України. Ми будемо декларувати нашу амбіцію на посаду голови Верховної Ради і будемо боротися за неї», – сказав Тягнибок.

Він зазначив, що у нинішньої української влади в даний час немає визначеності щодо того, яким буде закон про вибори народних депутатів.

«Ті групи впливу, які сьогодні є в Партії регіонів, серед тих людей, які оточують Януковича, тягнуть ковдру на себе. Доходять чутки, що є мінімум чотири варіанти закону», – зазначив він.

Тягнибок не виключає, що в законі про вибори прохідний бар’єр у парламент може бути передбачений на рівні не 5%, а, наприклад, 4%.

«Але навіть якщо це буде 5%, то “Свобода” сьогодні в змозі подолати цей бар’єр», – підкреслив він.

При цьому лідер «Свободи» зазначив, що партія буде націлюватися на отримання 8-10% голосів виборців, оскільки «третину або навіть половину все одно вкрадуть».

За словами Тягнибока, «Свобода» готова до діалогу з іншими політичними силами про можливе об’єднання чи координації дій у разі потреби.

При цьому він зазначив, що в даному питанні велику роль гратиме проблема розробки стратегії спільних дій у майбутньому парламенті, проблема спільної ідеології і питання внутрішньої люстрації в партіях, що, за його словами, дасть гарантію відсутності в їх рядах потенційних перебіжчиків.

На позачергових парламентських виборах 30 вересня 2007 року «Свобода» зайняла 8-е місце з 0,76% голосів серед 20 учасників кампанії.

За останніми даними соцопитувань, за «Свободу» готові проголосувати близько 5% українців (від тих, хто прийде на вибори).

За матеріалами ZN.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.