Новини світу. 28 вересня. Турецький карикатурист Бахадир Барутер (Bahadir Baruter) викликаний до суду за звинуваченням в “образі релігійних цінностей частини суспільства”.

Напис на стіні: "Бога немає, релігія - це брехня"

Приводом для початку розгляду стала карикатура художника, раніше розміщена в гумористичному журналі Penguen.

На картинці зображені люди, які моляться в мечеті. Один з них дзвонить Богу по мобільному телефону і намагається відпроситися у нього з молитви через “невідкладні справи”.

При цьому серед елементів оздоблення на одній з внутрішніх стін мечеті дрібним шрифтом виписано: “Бога немає, релігія – це брехня”.

Головний прокурор Стамбула відреагував на численні скарги читачів Penguen і просто небайдужих людей і порушив проти карикатуриста справу. У тому випадку якщо Барутер буде визнаний винним, йому загрожує рік позбавлення волі.

Цей випадок став не першим, коли карикатури навколорелігійного змісту зачіпають почуття мусульман. Найвідомішим став скандал навколо карикатур на пророка Мухаммеда, опублікованих у датській газеті Jyllands-Posten. На одній з картинок художник зобразив голову пророка в чалмі, що виглядає як бомба з підпаленим гнотом.

Ця карикатура викликала шквал обурення в мусульманських країнах, що вилився в бойкот данських товарів, напади на данські посольства і представництва, а також погрози на адресу карикатуриста і його газети.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.