Новини світу. 2 вересня. Дипломатичні відносини Туреччини та Ізраїлю будуть знижені до рівня других секретарів посольств.

Туреччина відмовилася спілкуватися з Ізраїлем

Про це сьогодні заявив глава МЗС Туреччини Ахмет Давутоглу на прес-конференції у зв’язку з оприлюдненням доповіді комісії ООН про напад на “Флотилію свободи” в 2010 році.

Посол Туреччини в Ізраїлі повернеться на батьківщину не пізніше 7 вересня.

“Наша позиція спочатку була відкрита і чітко сформульована. Ізраїль повинен вибачитися за вбитих (на судні “Маві Мармара”), виплатити компенсації і зняти блокаду сектора Газа. Ми не визнаємо законність цього ембарго”, – сказав міністр.

За словами Давутоглу, доповідь спеціальної комісії ООН “відкрито визнає провину Ізраїлю”.

“Це не звичайний злочин, це злочин, вчинений у міжнародній сфері. Жодна держава не стоїть вище закону, а використання військової сили проти цивільного населення – це вже військовий злочин”, – сказав Давутоглу.

Глава турецького МЗС підкреслив, що Анкара вимагає, щоб “Ізраїль відповів за законом за напад”, який є “злочином проти людяності”.

Туреччина провела декілька раундів переговорів, намагаючись домовитися з Тель-Авівом про вибачення і виконання інших вимог. Були підготовлені проекти документів, але, за словами Давутоглу, Ізраїль тягне час і попросив ще півроку, на що Туреччина не погодилася.

“Без виконання наших умов відносини між державами не можуть бути нормалізовані, зворотного шляху немає. Ізраїлю пора вже зробити вибір”, – сказав міністр.

Крім зниження рівня дипломатичних відносин до других секретарів, що, за словами Давутоглу, є практикою спілкування з країнами “третього світу”, Туреччина має намір повністю заморозити всі військові угоди з Ізраїлем.

Крім цього республіка не буде визнавати ембарго Гази і буде робити кроки з допомоги цьому регіону в обхід блокади. Давутоглу також вказав, що якщо Ізраїль не піде назустріч вимогам Туреччини, то вона буде звертатися в міжнародні судові інстанції з метою вирішити ці питання.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.