Новини здоров’я. 24 вересня. Міжнародна федерація “Червоного Хреста” попереджає: сьогодні повні люди перевершують числом голодуючих.

Ситий голодному не товариш

І це незважаючи на те, що в бідних країнах жити стає все важче, а проблема голоду загострюється у світлі продовольчої кризи.

Експерти «Червоного хреста» приводять невтішну статистику, щоб показати величезну прірву, яка пролягла між багатими і бідними, а також проблеми, викликані різким підвищенням цін на продукти.

Близько 1,5 мільярда чоловік сьогодні страждають від ожиріння, а 925 млн голодують. «Якщо свобода ринку призвела до того, що 15% людства – голодні, а 20% – занадто ситі, щось пішло не так», – відзначає генеральний секретар «Червоного хреста» . Глава азіатського регіону додав, що ці дані є справжніми «скандалом з двома кінцями», додавши, що тепер ненажерливість вбиває більше, ніж голод.

Проблема голоду досі існує не тому, що в світі не вистачає їжі на всіх, а через огидний розподіл ресурсів, неефективне їх використання і зростаючі ціни, які роблять їжу недоступною.

Ціни злетіли в усьому світі в 2011 році, викликавши побоювання про повторення глобальної кризи 2008 року. «Червоний хрест» вказує на спекуляції на сировинних ринках і зміни клімату, як на основних винуватців цього явища.

«Нове коло харчової інфляції кинуло багато найбідніших націй світу в глибоку бідність, голод і недоїдання», – підсумували представники організації.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.