Новини України. 8 вересня. Лідер партії “Батьківщина”, екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вчергове заявила клопотання про закриття кримінальної справи, порушеної стосовно неї, за відсутністю в її діях складу злочину та про звільнення її з-під варти.

Тимошенко просить закрити справу

“Продовжувати далі цю справу – це значить повністю ігнорувати факти, які цілком і повністю спростовують всі ці обвинувачення”, – заявила Юлія Тимошенко у судовому засіданні, обґрунтовуючи своє клопотання.

Екс-прем’єр наголосила, що суд повинен з’ясувати лише два факти: право на підписання директив прем’єр-міністром і відсутність збитків, нібито нанесених під час підписання газових угод в січні 2009 року.

“Законодавство не передбачає обов’язкової функції Кабінету міністрів приймати директиви для підписання контрактів господарюючими суб’єктами. Друга обставина: збитків у “Укртрансгазу” по транспортуванню російського природного газу через територію України не було”, – нагадала Юлія Тимошенко.

“І тому я дуже прошу, враховуючи, що я вчора дала показання, дала відповіді на питання, я письмово передала разом із своїм клопотанням це пояснення своє з посиланням на документи, з посиланням на всі абсолютно складові, які свідчать про відсутність складу злочину – я вас прошу: задовольніть це клопотання і закрийте, будь ласка, цю справу по пункту 6.2. Кримінально-процесуального кодексу. І це буде єдиним законним рішенням в цьому судовому засіданні”, – наголосила екс-прем’єр.

У свою чергу, сторона державного обвинувачення висловила думку, що “суд не має права закривати кримінальну справу, суд зобов’язаний постановити вирок”.

“Підстав для задоволення клопотання ми не вбачаємо”, – сказав представник прокуратури.

Суддя Родіон Кірєєв в результаті розгляду клопотання надав лише близько сорока хвилин на відпочинок та поєднав цю перерву з розглядом клопотання в нарадчій кімнаті. Перерву оголошено до 14:05.

Джерело Офіційний сайт Юлії Тимошенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.