Новини України. 8 вересня. Близько 10% від загального фонду заробітної плати знаходиться в “тіні”.

зарплата в конвертах
10% зарплати знаходиться в "тіні"

Про це сьогодні під час прес-конференції сказав віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

“Фонд заробітної плати в Україні приблизно становить 490 млрд грн, з яких близько 50 млрд знаходиться в “тіні”, – сказав Тігіпко.

За словами урядовця, найближчим часом міністерство внесе на розгляд Верховної Ради чотири законопроекти щодо легалізації заробітних плат.

“Попередньо ми заклали в законі норму про реєстрацію трудового договору. Зокрема, людина не матиме права приступити до роботи, поки в неї не буде трудового договору та поки вона не буде зареєстрована у Пенсійному фонді”, – відзначив Тігіпко.

Він також розповів, що уряд збільшив до 9-ти кількість категорій гарантованих заробітних плат. Зокрема, це передбачає, що людина, в залежності від кваліфікації, не буде отримувати меншу заробітну плату, ніж встановлено.

Віце-прем’єр також зауважив, що законодавство не передбачає жодної кримінальної відповідальності тих керівників підприємств, які виплачують зарплати в конвертах.

Нещодавно головний державний інспектор України з питань праці Андрій Черкасов поінформував, що в Україні нелегальну зарплату отримують від 2 до 4,7 млн людей.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.