Новини науки. 19 вересня. Земля в теорії може пережити загибель Сонця.

Земля може врятуватися від Сонця

До такого висновку прийшли вчені, які представили свої результати на конференції “Екстремальні сонячні системи”. Короткий виклад результатів дослідників наводить ScienceNOW.

В рамках дослідження вивчалося питання про далеке майбутнє Землі – моменту, коли Сонце спочатку перетвориться на червоного гіганта, а потім, скинувши зайву матерію, стане білим карликом. Згідно поширеній думці, в ході цих перетворень наша планета загине, проте, учені з’ясували, що це не обов’язково так.

За словами дослідників, все залежить від того, яким чином Сонце буде скидати зайву матерію. Так, наприклад, в одному зі сценаріїв Землю може відкинути на більш віддалену орбіту, що дозволить їй пережити розростання зірки. При цьому підкреслюється, що паралельно на планету будуть діяти найпотужніші приливні сили з боку Сонця, які будуть тягнути планету до гіганта, і який процес виявиться сильнішим, передбачити дуже важко.

Якщо Землю відкине на орбіту з великим радіусом, то це також не гарантує виживання планети – наприклад, можливе зіткнення Землі з Марсом, що, швидше за все, призведе до руйнування обох небесних тіл. Однак, якщо наша планета не зіткнеться з Марсом, то пізніше може виявитися в придатній для проживання зоні навколо білого карлика.

У середині серпня 2011 вчені виявили сліди зіткнення планет в системі білого карлика NLTT 43806 на відстані 50 світлових років від Землі – в спектрі білого карлика було знайдено велике співвідношення заліза і алюмінію. На думку вчених, це результат падіння на компактний об’єкт уламків кам’янистих планет. Крім цього на самій конференції “Екстремальні сонячні системи” були представлені результати дослідження карлика GD61, на який також випали опади із залишків кам’янистих планет.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.