Новини здоров’я. 5 вересня. У Китаї та В’єтнамі зафіксували новий різновид вірусу пташиного грипу (H5N1), стійкий до нині існуючих вакцин.

Птиці знову загрожують хвороби

Міграція птахів може привести до сплеску нової епідемії небезпечного захворювання у всьому світі, стверджують в ООН.

Вчені Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН попереджають про мутацію H5N1, який вже почав охоплювати В’єтнам і Китай, а також про те, що в результаті неконтрольованої міграції птахів, спалах небезпечного захворювання може бути в тих країнах, де раніше пташиного грипу ніколи не було. Фахівці повідомили, що одна з головних небезпек нового різновиду вірусу H5N1 полягає в тому, що на даний момент ним вражені домашня птиця, м’ясо якої експортується з Азії до багатьох країн світу.

За словами експертів, в групі ризику знаходяться Ізраїль, палестинські території, Румунія, Болгарія, Непал, а також Монголія і Росія. Тривожні повідомлення про мутацію вірусу H5N1 почали надходити з Камбоджі. Там 14 серпня від нового різновиду пташиного грипу померла 6-річна дівчинка. Фахівці вважають, що над якістю м’яса з Китаю та В’єтнаму необхідно встановити особливий контроль і закликають людей до завершення перевірок утриматися від придбання азіатських продуктів з птиці.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.