Новини світу. 27 вересня. Компанія Google оголосила про те, що зібрання сувоїв Мертвого моря стали доступними онлайн через дві тисячі років після того, як вони були написані, і десятиліття після того, як вони були знайдені в печері посеред пустелі.

сувої Мертвого моря
Сувої Мертвого моря доступні в мережі

Публікація знімків знаменитих артефактів та історичних документів в інтернеті є спільним проектом Національного музею Ізраїлю і інтернет-гіганта Google.

Історикам усього світу доступно для вивчення п’ять “сувоїв Мертвого моря“, які деякі біблеїсти називають головною археологічною знахідкою XX століття.

Розширення фотографій становить 1200 пікселів, що в 200 разів вище від звичайних знімків, уточнюється в блозі Google.

Тексти сувоїв доступні на мові оригіналу, івриті та англійською. Вони містять у собі біблійні тексти, апокрифи давньоєврейською та грецькою мовами, а також літературу кумранської громади.

Сувої були написані між третім і першим століттями до нашої ери. У 68 р. до н.е. вони були заховані в 11 печерах Іудейської пустелі на березі Мертвого моря, щоб захистити реліквію від римських військ.

Сувої виявили тільки в 1947 р., коли пастух-бедуїн випадково кинув камінь в одну з печер і зрозумів, що всередині щось є. З 1965 р. вони виставляються в Храмі Книги музею Ізраїлю в Єрусалимі. Сувої розповідають про життя і релігійні звичаї стародавнього Єрусалиму, в тому числі і про зародження християнства.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.