Новини України. 27 вересня. Вищий адміністративний суд України відкрив провадження у справі про визнання протиправними дій Верховної Ради під час повторного розгляду закону щодо реформування пенсійної системи.

суд
ВАСУ розгляне справу про пенсійний закон

Відповідний позов до суду подав лідер “Фронту Змін” Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба партії.

Суд запропонував Верховній Раді у 5-денний строк надати свої заперечення проти позову, а також всі документи і матеріали, пов’язані з його розглядом.

Адміністративна справа розглядатиметься ВАСУ в складі п’яти суддів.

“Закон, яким позбавили 10 мільйонів пенсіонерів підвищення пенсій, було прийнято з грубими порушеннями. І вперше в історії українського парламенту й судової системи будуть встановлені протиправні дії Верховної Ради під час процедури голосування”, – прокоментував рішення суду Арсеній Яценюк.

20 вересня лідер “Фронту Змін” подав до ВАСУ позов, в якому вимагає визнати протиправними дії парламенту під час повторного розгляду закону “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” 6 вересня, який було ухвалено 8 липня. На засіданні порушили норму регламенту, яка допускає усунення неузгодженостей та неточностей у прийнятому законі лише за пропозицією голови Верховної Ради. Втім 6 вересня відбувалося внесення змістовних поправок, що забороняється Регламентом. Таким чином голова Верховної Ради Володимир Литвин порушив принцип верховенства права і, свавільно трактуючи положення статі 131 Регламенту, вніс на розгляд Верховної Ради ухвалений закон, відзначають у “Фронті змін”.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.