Новини політики. 19 вересня. Відносини України і Росії зіпсувалися не тому, що Президент Віктор Янукович розпочав процес проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко і поставив під сумнів законність підписання газових угод у 2009 році.

Янукович з усіх сил намагався лестити Росії

Про це в інтерв’ю заявив народний депутат від БЮТ Сергій Соболєв.

«Янукович думав, що за свої поклони і признання в любові Росія буде брати газ за неринковою ціною. Але до цього повернення вже не буде», – упевнений він.

«І для Януковича це був шок, бо він же практично все був готовий зробити: і другу російську мову, і історію переписати, і навіть сказати, що ми не українці, тільки дайте нам дешевий газ. А йому сказали «ні», захотіли трубу, – а це вже не збігається з інтересами олігархів, які оточують Януковича. Тому загрожують йти в суд змінювати договір. А навіщо ви тоді підписували «харківські угоди», коли ви визнали це договір?! »- Дивується депутат.

За словами Соболєва, після договорів 2009 р. у газових відносинах двох держав діє вже ринкова ціна – і від неї вже неможливо відмовитися.

«Інше питання – що тепер потрібно терміново включати додаткові механізми – те, чим ніколи не займалися, коли був дешевий газ, який можна було реекспортувати і заробляти на різниці, можна було експортувати свій власний газ, який здобувався по 20 доларів, а населенню впихати дорогою російський … Все! Ці часи пройшли, цього вже не буде. Потрібно звикати жити в умовах економії енергоресурсів. Тому що коли газ дешевий і можна красти наліво і направо, ніхто не буде думати про енергозбереження», – сказав політик.

«Реекспортувати газ можна було, коли його брали за ціною нижче ринкової. А яка логіка зараз в реекспорті? Тим більше якщо кричать, що вона вища, ніж у Європі, так куди ж ви цей газ продасте? А я знаю, навіщо це – тому що будуть продавати український газ. Або інша схема – може бути створена якась приватно-державна компанія, яка матиме право реекспортувати російський газ, продаючи його в збиток державі, але в прибуток цій компанії. Таке було не раз, і їх за руку ловили», – пояснив Соболєв.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.