Новини світу. 28 вересня. Кілька років тому літньому жителю Мехіко, що 20 років тому втратив зір, вдалося здійснити свою давню мрію: він навчився фотографувати.

Родріго Телон за роботою

Зараз чоловік робить прекрасні знімки, хоча і не може на них глянути. Сліпих фотографів вчать при зйомці орієнтуватися на звуки і власні почуття.

Родріго Телону 51 рік. Двадцять років тому він втратив зір, постраждавши під час вибуху в неспокійній Гватемалі. Зараз він ходить по парку в Мехіко з великим професійним фотоапаратом. Перехожі часто просять Телона сфотографувати їх на тлі мальовничого пейзажу. За словами людей, знімки виходять чудові. Такі відгуки неймовірно надихають фотографа, який не має можливості побачити свою роботу.

Як розповів Родріго Телон, крім нього фотографією займаються ще 30 незрячих жителів мексиканської столиці. Всі вони навчаються в школі під назвою Eyes That Feel (“Очі, які відчувають”), п’ять років тому заснованої професійним фотографом Джиною Баденос. За словами жінки, вона завжди хотіла довести, що неможливе можливо, і навіть сліпі можуть займатися фотографією.

Баденос вчить незрячих людей самовиражатися у візуальному мистецтві, використовуючи слух, дотик, нюх і емоції. Грунтуючись на цих відчуттях, її учні обирають теми для своїх фотографій.

Засновник фотошколи для незрячих зізнається, що багато людей, які відчувають проблеми із зором, незабаром кидають досить трудомісткий процес навчання. Бо часом тільки на те, щоб навчити сліпих рівно тримати камеру, йде не один місяць. Зате тим, кому вдалося впоратися з усіма труднощами, стає набагато легше змиритися зі своєю проблемою і жити повноцінним життям.

У числі досягнень учнів школи Eyes That Feel значиться здійснення зйомок на вершині вулкана мексиканського Істаксіуатль, висота якого становить 5 230 метрів. Експедицію на вершину вулкана для сліпих фотографів організував Ерік Вайхенмауер – перша в світі незряча людина, що підкорила Істаксіуатль в 2001 році.

За матеріалами Вести.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.