Новини світу. 12 вересня. Екс-президент Франції Жак Ширак і кандидат у президенти, колишній французький прем’єр-міністр Домінік де Вільпен отримали 20 мільйонів доларів від африканських лідерів – частково на фінансування виборчих кампаній, заявляє один з їхніх колишніх помічників.

Жак Ширак
Жак Ширак

Адвокат Робер Буржі каже, що він особисто був залучений до передачі Шираку портфеля з готівкою.

Втім, адвокат додає, що “жодних доказів чи слідів” таємних платежів немає. Обидва колишні лідери заявляють, що позиватимуться до Буржі за наклеп.

Вони відкидають усі звинувачення, які пролунали за сім місяців перед початком президентських виборів у Франції. Де Вільпена зараз у Франції вважають головним правоцентристським суперником Ніколя Саркозі.

Наразі Ширака судять за обвинуваченнями у нелегальному фінансуванні його партії. Однак він не відвідує засідання суду: медики кажуть, що він надто хворий, аби бути присутнім на них.

В інтерв’ю французькому часопису Journal de Dimanche у неділю Буржі заявив, що був залучений до передачі кількох портфелів Шираку, коли той був мером Парижа у 1980-х та 1990-х роках. Він каже, що ті потрфелі щоразу містили щонайменше 5 мільйонів франків (1 млн доларів), а іноді – 15 мільйонів франків.

Вперше гроші Шираку в присутності де Вільпена передали 1995 року, розповів адвокат. В тому числі там були гроші від тодішнього президента Заїру Мобуту Сесе Секо.

Буржі каже, що відтоді Ширак та Вільпен отримували готівку від лідерів кількох колишніх африканських колоній Франції впродовж наступних 10 років. За його підрахунками, загальна сума коштів за увесь час становить близько 20 мільйонів доларів.

Захисник Жака Ширака заявив, що він отримав вказівку подати позов проти Буржі як наклепника. Де Вільпен заявив французькому телебаченню, що зробить те саме.

“Вони намагаються зупинити мене від участі у виборах (президента), вони роками встромляють мені палиці у колеса, однак у мене товста шкіра”, – сказав він.

Очікується, що цього тижня судді винесуть рішення у справі, в якій де Вільпена звинувачували у намаганнях дискредитувати Ніколя Саркозі. Колишній прем’єр-міністр Франції зміг спростувати усі звинувачення, однак прокурор подав апеляцію на вердикт суду.

За матеріалами ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.