Новини України. 8 вересня. У Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях за підсумками 2010 року зафіксований найнижчий рівень якості життя серед всіх регіонів України.

Найкращі - Західні області

Про це повідомляє журнал WeeklyUA, що опублікував рейтинг українських регіонів «Де в Україні жити добре». Рейтинг заснований на результатах першого посткризового дослідження якості життя в Україні, проведеного Міжнародним центром перспективних досліджень.

«Східні області країни хоч і заробляють більше за інших, всупереч поширеній думці, не можуть забезпечити високих стандартів життя місцевого населення. У цих регіонах проблеми зі злочинністю, найвищий рівень поширення важких захворювань і незадовільна екологія», – йдеться в матеріалі.

Лідером рейтингу якості життя став Київ, він займає перші місця відразу в декількох категоріях (благоустрій, якість охорони здоров’я та освіти). У Києві, наприклад, найвищий показник за кількістю лікарів на 10 тис. населення – 84 (для порівняння, в Херсонській області всього 35,5).

На тлі інших східних областей вигідно відрізняється Харківська, яка зайняла друге місце в рейтингу після столиці.

«Локомотивом місцевої економіки є машинобудівні підприємства, що виробляють понад високотехнологічну продукцію, ніж металургійні заводи Сходу країни. По суті, Харківщина подає приклад всій Україні: однією тільки експлуатацією природних ресурсів багато чого не добитися», – зазначає видання.

У першу п’ятірку регіонів за якістю життя також увійшли Севастополь, Тернопільська і Львівська області.

Західні регіони, що традиційно вважаються одними з найбідніших, за якістю життя виявилися переважно у верхній частині рейтингу. Слабо розвинена промисловість в цих областях компенсується гарною екологією і вищими стандартами суспільного життя, орієнтацією на європейську систему цінностей. Крім того, свій внесок у благополуччя західних областей вносять «заробітчани», які працюють за кордоном і регулярно пересилають гроші на батьківщину.

Джерело Газета по-киевски

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.