Новини світу. 1 вересня. Напередодні президентських виборів у Франції в місцевій пресі з’являється все більше компромату на учасників майбутньої передвиборної кампанії.

На Саркозі мають компромат

У пресі з’явилися витяги з книги судді Ізабель Превос-Депре про махінації з боку чинного глави держави Ніколя Саркозі.

Йдеться про скандал з незаконним фінансуванням виборчої кампанії Саркозі.

Нібито майбутній президент отримав велику суму готівкою від спадкоємиці компанії L’Oreal Ліліан Бетанкур. За законом максимальна сума пожертв на політичні потреби в готівкових складає всього 150 євро.

Ця історія тягнеться з 2007 року, проте доказів зібрати не вдалося. Превос-Депре пояснює невдачу розслідування тим, що французька поліція і спецслужби всі ці роки старанно намагаються зам’яти справу. Журналістів викликали на допити, з квартир пропадали важливі докази, свідки відмовлялися давати свідчення.

Представник Н. Саркозі Жан-Франсуа Копе вже назвав наведені в книзі факти недостовірними і надуманими. За його словами, книга не випадково вийшла зараз, коли до виборів залишається всього декілька місяців.

У свою чергу основний кандидат від опозиційної Соціалістичної партії Франсуа Олланд заявив, що до нової книги треба поставитися дуже обережно. При цьому він підкреслив наявність зв’язку між президентом країни, поліцією і спробами зам’яти скандал.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.