Новини політики. 8 вересня. Російська Федерація запустила пропагандистську машину на своєму телебаченні, спрямовану проти України.

Росія грає на руку розколу в Україні

Одна з цілей – дестабілізація ситуації, у тому числі, в Криму. Про це заявив професор кафедри політології НаУКМА, політолог Олексій Гарань, коментуючи можливість газової війни між Києвом і Москвою, передає ЛІГАБізнесІнформ

“Я думаю, що газова війна між Києвом і Москвою – це один з варіантів, який я не виключаю. Але в інтересах сторін домовитися, а не воювати. Якщо Янукович займе принципову позицію, то шансів на такий результат більше, тому що Росія не займає гнучкої позиції. І тут важливо розуміти, що те, що сталося у нас у відносинах з Росією, пов’язано не з Ющенком, Януковичем чи Тимошенко, а пов’язано з курсом РФ“, – підкреслив політолог.

Відповідаючи на питання про те, які аргументи Україна представить в міжнародному суді, якщо переговори не принесуть результату, політолог зазначив, що таким аргументом може стати те, що російсько-український газовий договір був нав’язаний Києву, був прийнятий під тиском.

“Міжнародне право передбачає таку можливість”, – зазначив Гарань.

“Але щоб йти на всі ці варіанти, Януковичу потрібно мати міцний тил – Європу і суспільство в Україні. Усередині країни в нього такого тилу точно немає, а що стосується ЄС, то він, думаю, готовий підтримати Україну. Але питання в тому, що те, що відбувається в Україні перешкоджає активнішій позиції Європи“, – зазначив експерт.

Крім того, за його словами, РФ веде проти України інформаційну війну.

“Вона грає на руку розколу в Україні, дестабілізації ситуації, наприклад, в Криму“, – вважає політолог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.