Новини авто. 26 вересня. Члени Ралі-клубу класичних автомобілів (РККА) направили лист президентові Росії з проханням дозволити безмитний ввіз і подальшу експлуатацію в країні автомобілів, «які мають культурну цінність, з моменту випуску яких пройшло більше 30 років».

Російські любителі ретро-автомобілів вимагають дозволити безмитний ввіз

В даний час всі ретро-автомобілі при ввезенні оподатковуються митом у розмірі 5,7-8 євро за кубічний сантиметр об’єму двигуна – за таким же тарифом, що й усі машини старші семи років. Як відзначають представники РККА в листі, через це вартість автомобіля «часто зростає майже вдвічі». До 2008 року розмір мит у Росії не залежав від року випуску машини, тому тарифи «були прийнятні», говориться в документі.

Уникнути мита на ввезення автомобіля можна в тому випадку, якщо він буде визнаний предметом культурної цінності. Однак у цьому випадку їздити на машині буде не можна. Як розповів начальник відділу спеціалізованих виставок «Експовестрансу» Сергій Кішкін, кожен місяць через Московську митницю ввозиться 10-15 ретро-автомобілів зі статусом культурного. Решта машин ввозяться в якості звичайних транспортних засобів.

Листа з ідеєю про скасування мит для ретро-автомобілів Дмитро Медведєв переадресував першому віце-прем’єру Ігорю Шувалову, який до 26 вересня має підготувати пропозиції про безмитне ввезення до Росії колекційних машин. Проте в ДАЇ до подібної ініціативи поставилися скептично. За словами представників Державтоінпекції, в даний час «у разі ввезення приватною особою необхідний сертифікат відповідності нормам безпеки, але навряд чи такий документ вдасться отримати власнику ретро-автомобіля». Це пов’язано з тим, що за 30 років вимоги до норм активної і пасивної безпеки, а також до екологічних характеристиках значно змінилися.

У серпні 2011 року дистриб’ютор автомобілів Mitsubishi в Росії, група «Рольф» запропонувала російському уряду знизити мита на електрокари. Однак тоді в Мінпромторгу повідомили, що відмовитися від податку з продажу для конкретного типу машин міністерство не вважає можливим.

За матеріалами Motor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.