Новини політики. 9 вересня. Фракція “БЮТ-Батьківщина” заявила, що вважає неприйнятним нав’язування офіційного статусу російській мові.

БЮТ виступає за збереження українською мовою статусу єдиної державної

Про це йдеться в заяві БЮТ.

“Крах соціально-економічної політики Януковича, повне фіаско цих “проффесорів”, горе-професіоналів та псевдореформаторів спонукає Партію регіонів вкотре туманити людям голови черговою ініціативою із одержавлення російської мови”, – йдеться в заяві.

“Це вже буде п’ята виборча кампанія, в якій ПР, рідною та повсякденною мовою якої, як відомо, є кримінальна фєня, намагатиметься розвести народ на темі російськомовності. Саме цим і вмотивовано законодавчу ініціативу “регіоналів”, – заявляють в “Батьківщині”.

За словами БЮТівців, новий проект – це підредагована копія попереднього законопроекту Єфремова-Симоненка-Гриневецького, який передбачав технологію повного вивільнення України від української мови, і який отримав негативні висновки з боку десятків вітчизняних наукових структур, а також був вщент розкритикований Венеціанською комісією та Верховним комісаром ОБСЄ з питань національних меншин.

В “Батьківщині” відзначають, що українські мові потрібна потужна державна підтримка для того, щоб “подолати наслідки кількасотлітньої колоніальної мовної політики, через які українська мова опинилася під загрозою поступового зникнення”.

“Саме тому ми вважаємо неприйнятною нав’язування офіційного статусу російській та будь-яку ревізію чинного мовного законодавства в напрямку послаблення державного сприяння відродженню української мови”, – відзначають в партії.

“Навіть при формально державному статусі української режим Януковича розгорнув справжню війну проти української мови. Влада закриває україномовні школи, скорочує присутність нашої мови у вузах та інформаційному просторі. Сотні працівників адміністрації Якуковича, Кабміну, обласних та місцевих адміністрацій, більшість депутатів-регіоналів не розмовляють українською, або взагалі її не знають і не поважають. Дії Януковича та його оточення, навіть тих із них, хто вимушено цідить з себе українські слова, свідчать, що наша мова для них не є цінністю, яку слід берегти, примножувати та передавати нащадкам”, – йдеться в заяві.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.