Новини здоров’я. 13 вересня. Учені з Великобританії продемонстрували, як біологічний годинник впливає на роботу тромбоцитів у крові людини.

серце
У всьому винні тромбоцити

Вранці активність тромбоцитів значно підвищується, а саме в цей час доби відбувається найбільша кількість інфарктів та інсультів. Як показало дослідження, внутрішній годинник організму регулює функцію тромбоцитів, що призводить до піку їх активності в ранкові години.

Підвищений рівень активності тромбоцитів пов’язаний зі згортанням крові, розвитком інфарктів та інсультів, які у багатьох хворих-сердечників відбуваються в ранні години.

«Хвороби серцево-судинної системи залишаються головною причиною смерті серед жителів розвинених країн. Наскільки нам відомо, більшість серцево-судинних патологій не відбуваються безсистемно, і частіше трапляються вранці. Розуміння факторів, що призводять до сплеску проблем з серцем вранці, може сприяти запобіганню або зниження цього ризику», – відзначають дослідники.

Вчені збираються присвятити більше чаhttps://www.newsmarket.com.ua/wp-admin/post-new.phpсу вивченню механізмів контролю, які пов’язують циркадний ритм з функцією тромбоцитів, а також ролі циркадної системи в інших факторах ризику розвитку серцево-судинних патологій.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.