Новини світу. 30 вересня. Китайську премію імені Конфуція скасували.

Путіна не нагородять

На премію номінувалися російський прем’єр Володимир Путін, а також канцлер ФРН Ангела Меркель і один з лідерів тибетського буддизму Панчен-лама.

Як з’ясувалося, організатор премії – відділ охорони традиційної культури і місцевих промислів – не мав офіційного дозволу на її присудження. Нагородження мало відбутися 9 грудня. Розмір премії становив близько 15 тис. доларів.

Премія імені Конфуція була заснована в грудні 2010р. Ця неурядова премія вручається тим, хто “прихильний світу і зробив важливий внесок у розвиток людства мирним шляхом”.

Нагадаємо, влітку Путіна позбавили німецької премії “Квадрига“. Опікунська рада премії через хвилю критики прийняла рішення не вручати її прем’єр-міністру Росії. Про нагородження глави російського уряду стало відомо 10 липня 2011р. Заявлялося про те, що Путін отримає премію за великий внесок у розвиток відносин з об’єднаною Німеччиною.

Рішення про нагородження спровокувало скандал. Співголова партії “зелених” Джен Оздемір на знак протесту покинув журі, а один з колишніх лауреатів Олафур Еліассон і зовсім повернув нагороду назад. Те ж саме пригрозив зробити і колишній президент Чехії Вацлав Гавел, що і змусило журі змінити рішення.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.