Новини політики. 24 вересня. Політологи розповіли, до чого призведе пропозиція Дмитра Медведєва Володимиру Путіну піти на президентські вибори, і хто з політиків виграє в результаті цієї рокіровки.

Путін натякав, що в Росії настає час непопулярних ліберальних реформ

Експерт Центру політичної кон’юнктури Павло Салін вважає, що ця витончена комбінація формально на руку і президенту, і прем’єру. “Я маю на увазі не тільки запрошення стати президентом, але й аналогічне алаверди Путіна Медведєву очолити уряд. Це не можна розглядати окремо, це треба розглядати знову ж таки в тандемі. Тобто в результаті даної рокіровки формально виграють обидва політики. Тому що, якби просто Медведєв запропонував, а Путін погодився йти в президенти, то Медведєв би опинився в стані “кульгавої качки”, в підвішеному стані”, – пояснює політолог.

Медведєв не став “кульгавою качкою” – він очолить список “Єдиної Росії” і стане прем’єр-міністром з вельми широкими повноваженнями. Однак Салін вважає, що так Путін нейтралізував свого єдиного можливого опонента.

“Якби система тандему збереглася, і Путін залишився на прем’єрському пості, то, я думаю, Медведєв і його оточення намагалися б поступово Путіна нейтралізувати через зачистку його команди протягом найближчих 5-6 років президентства. Тепер же такий варіант неможливий, тому що Путін повертається на президентський пост, у нього всі повноваження в руках”, – розповів Салін.

А при такій розстановці сил новий прем’єр-міністр швидко розгубить свій рейтинг. “Путін вчора натякав, а до нього й інші політики, зокрема Кудрін, говорили, що у нас настає час непопулярних ліберальних реформ, непопулярних з соціальної точки зору. І тепер зрозуміло, що відповідальність за проведення цих реформ, лягає на Медведєва. Відповідно він проведе їх протягом півроку-року і остаточно розгубить свій рейтинг, стане Гайдаром № 2″, – припустив експерт Центру політичної кон’юнктури.

Таким чином, Путін вб’є двох зайців разом: перекладе відповідальність за непопулярні реформи на Медведєва і нейтралізує конкурента. “У результаті цієї комбінації виграє Путін. Він ще раз показав, що він геній політичної інтриги і може знаходити дуже прості, але в той же час нестандартні виходи зі складних ситуацій”, – резюмував Салін.

Генеральний директор Центру політичної інформації Олексій Мухін вважає, що ситуація поки не така однозначна. “Коли Володимир Путін в одній із зарубіжних поїздок сказав, що “вам сподобається рішення”, він мав на увазі, мабуть, що воно сподобається самому Володимиру Путіну і його партнеру по владному тандему. Ця рокіровка спрощує ситуацію. Але, якщо з Медведєвим більш-менш все ясно, він очолить список “Єдиної Росії” і стане прем’єр-міністром з правом формувати свою команду, то з пропозицією Путіну стати президентом Російської Федерації ясно далеко не все”, – зауважив Мухін.

“Пропозиція зроблена, він її навіть прийняв, але президентська кампанія ще не розпочалася, і поки що, мені здається, рано ще говорити, що Путін висуне свою кандидатуру і наскільки вона буде успішна на виборах. Тому ситуація визначилася з тим, що Медведєв не буде президентом, а з Путіним поки не ясно”, – запропонував не ділити шкуру невбитого ведмедя експерт.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.