Новини медицини. 16 вересня. Псоріаз – це хронічне дерматологічне захворювання. Які причини виникнення захворювання та його розвитку на сьогодні не встановлено, але передбачається, що головна роль в процесі належить генетичної схильності.

Псоріаз на нігтях - виліковний

Завдяки дослідженням німецьких вчених виведена статистика: за наявності захворювання в одного з батьків, ризик розвитку псоріазу у дитини досягає 14-25%, і 41-60%, якщо носіями є обоє батьків. Якщо ж обоє батьків не мали жодного разу яскраво-виражених симптомів псоріазу, то ступінь ризику дитини становить лише 12%. Як правило, поштовхом, що запускає псоріаз, служить вплив на шкіру термічного, фізичного або хімічного характеру, відзначають фахівці НоуХауМед.

До фізичних факторів можна віднести різні механічні пошкодження шкіри – постійне тертя, опіки, травми, післяопераційні рубці, укуси комах, рентгенівське і сонячне опромінення.

До хімічних впливів, що спровокував захворювання, однозначно можна віднести хімічні дерматити, токсичний вплив препаратів зовнішнього застосування.

Зовнішні прояви псоріазу починаються з появи на поверхні шкіри дрібних сухих лускатих новоутворень. Псоріатичні бляшки є нічим іншим, як надлишковим утворення дрібних капілярів, а так само збільшеною проліферацією макрофагів, лімфоцитів і кератиноцитів шкіри. Всі ці процеси призводять до потовщення шкіри в уражених захворюванням місцях і утворення характерних, блідо-сірого кольору, плям. При псоріазі плями розташовуються на зовнішній стороні поверхні суглобів, на відміну від екземи, де локалізація плям спостерігається звичайно на внутрішніх згинах.

Місце висипання псоріазних бляшок може бути різним, аж до волосистої частини голови, підошов ніг, кистей рук, поверхні зовнішніх статевих органів і нігтів.

Причому, ураження нігтьових пластин – так звана псоріатична оніходістрофія, є частим варіантом розвитку захворювання. Але вона не завжди супроводжує псоріаз на шкірі. Тому, не варто очікувати обов’язкового ураження нігтьових пластин, при наявності псоріазних бляшок, наприклад, на попереку.

Як правило, при локалізації захворювання на нігтьових пластинах, відбувається розпушення нігтя, потовщення його вільній частині, з’являється багато точкових дрібних поглиблень на поверхні нігтя. Усе разом взяте нагадує грибкове ураження нігтьових пластин, але псоріаз відрізняється характерними червоними плямами, окаймляющей уражену частину нігтя.

Виходячи з перерахованих вище особливостей ураження нігтьової пластини, розрізняють кілька різновидів псоріазу нігтя: псоріаз матриксу нігтя (безліч дрібних поглиблень – ефект наперстка) і псоріаз нігтьового ложа (руйнування нігтя, червона облямівка по краю ураження).

При вдалому лікуванні і тривалій ремісії, цілком можливо виростити повноцінний і здоровий ніготь.

Якщо псоріаз має психологічне підґрунтя, такий як невирішений конфлікт, зменшити прояв захворювання допоможуть сеанси психотерапії.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.