Новини України. 15 вересня. Професія журналіста в Україні залишається небезпечною справою, констатують у Києві незадовго до одинадцятої річниці зникнення Георгія Гонгадзе медіа-експерти.

Журналістика незабаром може просто зникнути

Вони також застерігають перед втратою журналістикою якості .

На небезпеку, яка супроводжує роботу журналістів в Україні, звернула увагу, зокрема, директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар. «Суттєвого поступу в цій сфері в Україні не відбулося з часу зникнення Георгія Гонгадзе», – сказала правозахисниця. Вона зазначила, що винуватцями значної кількості нападів на журналістів знову стають правоохоронці або службовці охорони посадових осіб.

Сюмар нагадала про відсутність прогресу в розслідуванні справи про зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва. Вона звернула увагу й на неготовність слідства назвати замовників вбивства Георгія Гонгадзе, попри те, що закритий для суспільства суд над звинуваченим у вчиненні цього вбивства екс-генералом міліції Олексієм Пукачем добігає кінця.

Президент Академії української преси Валерій Іванов, у свою чергу, також сказав, що не знає жодного випадку встановлення замовників нападів на журналістів. «Якщо це так – то подібні інциденти можуть бути й надалі», – застеріг Іванов.

Водночас, президент Академії української преси вказав на зростання кількості внутрішніх конфліктів у середовищі журналістів. На його думку, українська журналістика «стає дедалі більш розважальною». Вікторія Сюмар підтримала цей висновок і попередила про те, що наразі постало нагальне завдання порятунку журналістики, як професії.

«На телебаченні немає дискусій про те, як має розвиватися країна й об’єктивного висвітлення подій. За кілька років журналістика загине, не витримавши конкуренції з блоггерами та соціальними мережами», – спрогнозувала Сюмар.

За матеріалами Deutsche Welle

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.