Новини політики. 28 вересня. Позицію глави республіки озвучив його прес-секретар Тоомас Сільдам.

Тоомас Хендрик Ільвес відмовляється від підвищення зарплати

Закон, що передбачає підвищення зарплат високопоставлених чиновників Естонії був прийнятий ще в 2009 році. Однак депутати вирішили, що вступ цього закону в силу слід відкласти до 2012 року.

При обговоренні бюджету на 2012 рік міністр фінансів Юрген Лігі запропонував ще раз відкласти вступ закону в силу.

“З боку уряду було б безвідповідально збільшувати державні витрати по персоналу, в той час як держбюджет складений з дефіцитом”, – відзначили в прес-службі кабінету міністрів.

Однак депутати запобігти підвищенню своїх зарплат не можуть (відповідно до естонського законодавства, депутати можуть приймати рішення щодо зміни зарплат – збільшення або зменшення – лише щодо парламенту наступного скликання).

На цьому фоні в уряді вирішили, що президентська зарплата також повинна бути підвищена. Як висловився прем’єр-міністр Андрус Ансип, “не може ж бути так, щоб перша особа держави отримувала менше, ніж друга особа в ієрархії – спікер парламенту”.

Президент нині отримує 5050 євро на місяць (без компенсацій), а голова парламенту – 4701 євро (а з 2012 року отримуватиме 5200 євро).

“Президент Ільвес не згоден з підвищенням зарплати глави держави, не вважає правильним робити щодо себе виняток і рекомендує парламенту під час обговорення внести відповідні поправки”, – зазначив прес-секретар президента.

Зарплати високопосадовців в Естонії були заморожені кілька років тому на тлі економічної кризи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.