Новини світу. 16 вересня. “Червоний блок” лівих і лівоцентристських сил здобув перемогу на парламентських виборах у Данії, що відбулися 15 вересня.

Хелле Торнінг-Шмідт

Після підрахунку 99,6% бюлетенів ліві отримують 50,2% голосів і 89 місць в парламенті країни.

Новим прем’єр-міністром Данії стане лідер соціал-демократів – найбільшої партії “червоного блоку” – Хелле Торнінг-Шміт (Helle Thorning-Schmidt). Вона буде першою жінкою-головою уряду в історії країни.

Примітно, що соціал-демократи, набравши 24,9%, показали трохи гірший результат у порівнянні з попередніми виборами в 2007 році і втратили одне місце в парламенті. Друга за величиною партія лівої коаліції – Соціалістична народна партія – втратила сім мандатів. Однак зростання популярності двох інших учасників “червоного блоку” – “Радикальної Венстре” і Червоно-зеленої коаліції – дозволив лівим здобути перемогу. Обидві партії отримали на вісім місць більше, ніж чотири роки тому.

Представники ліберально-консервативного “синього блоку”, який перебував при владі в країні останні десять років, отримали на виборах 49,7% голосів і 86 мандатів. Найпопулярнішою партією Данії, як і раніше залишається ліберальна “Венстре”, яка входить в праву коаліцію. Вона набрала 26,7% голосів і отримала ще одне місце в парламенті. Однак її партнери – націоналістична Датська народна партія, Консервативна партія і Ліберальний альянс – показали в цілому незадовільні результати.

Лідери “синього блоку”, у тому числі нинішній прем’єр-міністр Данії та голова Венстре Ларс Люкке Расмуссен, вже визнали поразку. Расмуссен вже оголосив про майбутню відставку уряду.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.