Новини культури. 30 вересня. Понад 300 шедеврів епох Ренесансу і Відродження були знайдені поліцією польського міста Щецина в сараї місцевого муляра.

Витвори мистецтва передали в місцевий музей

Картини, вартістю в кілька мільйонів євро, 66 років пролежали серед брудних лопат та будівельного сміття. 92-річний муляр не пам’ятає, як твори мистецтва потрапили до нього на ділянку, пише британське видання The Telegraph.

За даними поліції, найстаріша картина з колекції, виявленої в сараї каменяра з польського міста Щецина, датується 1532 роком. Серед сотень шедеврів, які понад півстоліття пролежали в брудній двоповерхової бетонної споруди, є твори мистецтва епох Відродження, Ренесансу та німецького бароко. Незважаючи на те, що багато картин знаходяться в жахливому стані, експерти оцінюють вартість колекції в кілька мільйонів євро.

Поліція гадає, як практично безцінні шедеври потрапили до муляра з Щецина на ім’я Антоні М. Запитати про це у самого чоловіка, на жаль, немає ніякої можливості. Жителю Щецина 92 роки, нещодавно він пережив інсульт, в результаті якого втратив можливість говорити і частково втратив пам’яті.

У експертів є кілька версій щодо цього. Перша – твори мистецтва сховали в сараї німецькі солдати, коли відступали під натиском радянських військ під час Війни. Випадки мародерства німців на окупованих територіях добре відомі історії. Деякі вважають також, що в будинку Антоні М. на початку XX століття жив чоловік, який торгував творами мистецтва. Коли почалася Війна, чоловік втік, сховавши найціннішу колекцію картин в сараї.

На даний момент, всі 300 картин доставлені в музей Щецина. Мистецтвознавці передчувають, що сенсаційні відкриття, пов’язані з цими творами мистецтва, ще попереду.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.