Новини політики. 19 вересня. Представництво ЄС твердить, що про призупинення переговорів щодо асоціації з Україною у випадку обвинувачувального вироку екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко поки не йдеться.

ЄС хоче, щоб Україна знайшла вихід із ситуації з Тимошенко

У засобах масової інформації з’явилися повідомлення із посиланням на високопосадовців Євросоюзу про те, що у випадку вироку Юлії Тимошенко процес зближення з Україною буде призупинений і що грудневий саміт Україна-ЄС у Києві, на якому має бути парафовано чи підписано угоду про асоціацію, не відбудеться.

Водночас, речник представництва ЄС в Україні Давід Стулік сказав, що під час зустрічі у Ялті з президентом Віктором Януковичем ЄС “отримав сигнали”, які свідчать про те, що українська сторона намагається знайти вихід у ситуації, яка склалася навколо справи екс-прем’єра.

“Ми стурбовані цим процесом. Ця справа має вплив на взаємини України та ЄС. Для нас важливо, щоб Україна була правовою державою. Країна, яка хоче мати асоціацію, має дотримуватися цього принципу. Ми сподіваємося, що органи влади в Україні знайдуть шляхи вирішення цього питання”,- сказав речник представництва ЄС.

У Ялті комісар ЄС з питань розширення і східної політики сусідства Штефан Фюле заявив, що коли Юлія Тимошенко залишиться у в’язниці, відносини між Україною і ЄС навряд чи будуть такими, як раніше.

На думку пана Фюле, екс-прем’єру має бути надана можливість знову пройти випробування виборами.

В ЄС також твердять, що справа Тимошенко – це не справа однієї людини, а питання судової системи в Україні в цілому.

Водночас, МЗС України твердить, що процес підписання Угоди про асоціацію з ЄС рухається у запланованому руслі.

Президент Віктор Янукович неодноразово заявляв, що справа Тимошенко не є політичною і що він не має повноважень впливати на суд.

За матеріалами ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.