Новини економіки. 4 вересня. Завезення високопородних телиць з-за кордону не допоможе Україні вирішити проблеми молоковиробництва.

За останні три роки на племзаводах молочного напряму надоїли 4285 кг молока на корову

Так, торік Україна імпортувала їх 1,5 тис. голів, а в 2009-м – 1,9 тис. Однак результату це не дало – телиці змішалися з безпородними.

За останні три роки на племзаводах молочного напряму надоїли 4285 кг молока на корову, тоді як генетичний потенціал продуктивності худоби вдвічі вище.

Худоба сама по собі нічого не вирішує – потрібні комплексні проекти «ферма + худоба = молоко». Ефективно покращувати національний генофонд за рахунок ембріонів високопродуктивних порід великої рогатої худоби з країн Північної Америки та Європи. Це дало б можливість через три-п’ять років налагодити їх виробництво в Україні на базі створених племінних репродукторів.

Теля закордонного походження, закладене фахівцями біотехнологічного центру та народжене сурогатною матір’ю, обійдеться замовнику разу в 300 дол., Тоді як імпорт телиці – в 10-15 разів дорожче. Однак ці пропозиції не знаходять достатньої підтримки в державі.

Між тим, розвиваючи племінну справу, держава мала б з цього економічну вигоду вище, ніж по виробництву власного молока. Бо сусідні країни також відчувають дефіцит племінних тварин, адаптованих до природно-кліматичних умов, помірному годуванню. Поки ж Україні необхідно зберегти безпородні поголів’я, які є, щоб остаточно не перейти в категорію імпортозалежною країни в молочному вимірі.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.