Новини світу. 20 вересня. Компанія українського бізнесмена Віктора Пінчука подала позов до білоруського суду з вимогою виплатити наданий їм кредит.

Підприємці вимагають погашення кредиту білоруською залізницею

У вересні подали два великих позови до білоруського підприємства з України. Відповідачем по них готується виступити Гомельський вагоноремонтний завод, що входить до складу Білоруської залізниці. А один з позовів на 1 млрд рос. рублів пред’явила до заводу компанія “Інтерпайп Україна”, пише Ежедневник.

Претензії до білоруських суб’єктів господарювання мають компанії з Росії, України, Кіпру, Туреччини, Молдови, Латвії, США, Белізу та Швейцарії. Серед найбільших позовних вимог – два позови до Гомельського вагоноремонтного заводу ім. М. І. Калініна.

Один з позовів на суму майже 3 млн доларів у вересні до Господарського суду Гомельської області направив Крюківський вагонобудівний завод (Кременчук, України). Другий на суму 1,1 млрд російських рублів (близько $35 млн), одна зі структур українського мільярдера Віктора Пінчука – “Інтерпайп Україна”.

Видання відзначає, що ще в липні поточного року було оголошено про приватизацію Гомельського вагоноремонтного заводу і створенні на його базі СП за участю того ж Крюківського вагонобудівного заводу. Відповідний указ підписав Олександр Лукашенко. У документі зазначені й терміни, до яких має бути створено ЗАТ “Гомельський вагонобудівний завод” (до 1 грудня 2011 року), а також умови. Згідно з ним, білоруській стороні буде належати 85% акцій, а українцям, які нададуть “живі” 1,46 млн доларів, 15% акцій.

Свої борги з білоруських підприємств “вибиває” і російський “Альфа-банк”, одним із співвласників якого є Михайло Фрідман. Він вимагає від РУП “Брестенерго” достроково виплатити всю суму свого кредиту в 30 млн доларів, подавши два позови до Арбітражного суду Москви.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.