Новини економіки. 28 вересня. У МЗС розраховують підписати Угоду про асоціацію з ЄС в грудні, але запрацює вона не одразу.

Костянтин Грищенко розповів, коли вступить в дію Угода про асоціацію з ЄС

Українські дипломати розраховують на підписання Угоди про асоціацію в середині грудня, але документ вступить в силу тільки після узгодження у всіх країнах Євросоюзу і перекладу на всі мови ЄС.

Про це в інтерв’ю заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

“В середині грудня – під час саміту Україна-ЄС у Києві – ми очікуємо парафування угоди Президентом України та керівництвом ЄС“, – сказав Грищенко.

За його словами, після парафування залишиться лише “формалізоване узгодження тексту угоди”.

“У Європейському Союзі 22 офіційні мови і тому навіть формальне узгодження тексту на всіх мовах – це дійсно дуже складна технічна процедура. Остаточне підписання угоди главами держав та урядів країн-членів Євросоюзу відбудеться відразу як тільки ця робота завершиться”, – уточнив міністр.

Грищенко також прогнозує, що українцям дозволять в’їжджати до Європи без віз через два-три роки, якщо “збережеться поточна динаміка діалогу, і не будуть суттєво змінюватися вимоги, які висуваються до безвізового режиму”.

Міністр також вважає, що судові процеси над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценко не повинні вплинути на процес підписання Угоди про асоціацію.

“У європейців сьогодні є усвідомлення того, що саме ця угода стане важливим елементом досягнення тих цілей, які ставлять перед собою як європейські, так і українські політики заради зміцнення принципів демократії та верховенства права в нашій країні”, – сказав Костянтин Грищенко.

За матеріалами Tochka.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.