Новини світу. 22 вересня. До Німеччини з офіційним візитом прибув глава римсько-католицької церкви Бенедикт XVI.

Папа Римський Бенедикт XVI
Не всі радо зустріли Папу Римського в Німеччині

Це перший візит понтифіка до Німеччини.

У першій половині дня відбулася церемонія привітання Папи Римського президентом ФРН Вульфом, а потім зустріч з канцлером Ангелою Меркель.

У другій половині дня Бенедикт XVI виступить з промовою в бундестазі, а потім зустрінеться з представниками єврейської громади. Ввечері Папа Римський проведе богослужіння на Олімпійському стадіоні в Берліні. Під час  візиту глава римсько-католицької церкви також відвідає міста Ерфурт, Айхсфельд і Фрейбург.

Очікується, що на стадіоні зберуться до 70 тисяч паломників.

Водночас 100 депутатів з 620 мають намір бойкотувати промову Бенедикта XVI в Бундестазі. Соціал-демократ Рольф Шваніц (Rolf Schwanitz), не бажає, “щоб парламент використовували як прикрасу для залучення інтересу ЗМІ до духовної промови глави Римсько-католицької церкви”. Депутат критикує позицію Папи Римського у питаннях рівноправності жінок, гомосексуалізму і застосування протизаплідних засобів, пише Deutsche Welle.

Представник партії “зелених” Ганс-Крістіан Штрьобеле (Hans-Christan Ströbele) вважає виступ понтифіка в бундестазі “недоречним”. Те, що він відвідує свою рідну країну і проводить тут богослужіння – це, з позиції Штрьобеле, цілком нормально. А от виступати в Бундестазі перед представниками всього німецького народу – це прерогатива осіб, які мають особливі заслуги в політиці, впевнений Штрьобеле.

76% німців не цікавить, що скаже глава Римсько-католицької церкви. Такі дані отримані в результаті репрезентативного опитування, проведеного на замовлення Фонду Бертельсмана. І навіть серед католиків 58% не виявляють інтересу до висловлювань Бенедикта XVI, відзначає видання.

Починаючи з 1532 року це – перший папа римський німецького походження. За всю історію ФРН – це перший виступ глави Римсько-католицької церкви перед бундестагом.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.