Новини світу. 23 вересня. Глава Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмуд Аббас передасть сьогодні генсекретарю ООН Пан Гі Муну заявку про визнання держави Палестини і прийняття її повноправним членом до лав всесвітньої організації.

палестина, прапор
Палестина подає заявку на членство в ООН

Це станеться сьогодні ввечері в Нью-Йорку, після виступу Аббаса на сесії Генеральної асамблеї ООН.

“Голова виконкому Організації визволення Палестини (ОВП) Махмуд Аббас офіційно передасть заявку про прийняття Палестини в ООН генеральному секретарю Пан Гі Муну і буде вимагати затвердження палестинської прохання в Раді Безпеки”, – сказав журналістам у Нью-Йорку секретар виконкому ОВП Ясір Абед Раббо.

Після отримання заявки Пан Гі Мун має передати її на розгляд Ради Безпеки ООН, яка може рекомендувати затвердження в Генеральній асамблеї. США вже заявили, що використовують своє право вето в РБ ООН, щоб заблокувати вступ Палестини до лав цієї організації.

Президент США Барак Обама сказав у середу в ГА ООН, що палестино-ізраїльський конфлікт може бути вирішений тільки шляхом переговорів, і миру не можна досягнути через заяви і резолюції ООН.

За його словами, ізраїльтяни і палестинці повинні досягти угоди зі спірних питань, таких як кордони між двома державами, безпека, біженці, поділ водних ресурсів і статус Єрусалиму, підкресливши при цьому прихильність його країни до забезпечення безпеки Ізраїлю.

Керівник ПНА відмовляється повернутися до прямих переговорів з Ізраїлем, поки той не прийме принцип існування двох держав – Палестина та Ізраїль – в межах території, що існувала до арабо-ізраїльської війни 1967 року. Лідер ОВП і ПНА вимагає також, щоб єврейська держава припинила поселенську діяльність на окупованій території Західного берега і Східного Єрусалиму.

Ізраїль, у свою чергу, відмовляється повернутися до ліній кордонів 1967 року і ділити Єрусалим з палестинцями, оголосивши його своєю вічною неподільною столицею.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.