Новини світу. 23 вересня. Глава Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас передав сьогодні генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну офіційну заявку з пропозицією визнати незалежність Палестини і надати їй повноправне членство в Організації Об’єднаних Націй.

Махмуд Аббас
Аббас подав заявку в ООН

Найближчим часом Аббас повинен піднятися на трибуну Генасамблеї і виступити в рамках загальнополітичної дискусії.

Категорично проти таких кроків виступають США. Президент Барак Обама вже дав зрозуміти, що Вашингтон скористається правом вето, тому що створення держави Палестина повинно стати результатом палестино-ізраїльського договору. А от самі палестинці стверджують, що діалог з Ізраїлем це, звичайно, добре, але результатів він не приносить ніяких.

Ізраїль ще до подачі заявки палестинської пригрозив припиненням палестино-ізраїльських переговорів у випадку, якщо ПНА все ж таки піде на цей крок: “Якщо буде пряме звернення, навряд чи залишиться місце для переговорів”, – заявив глава МЗС Ізраїлю Авігдор Ліберман.

Колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер також заявив в ООН, що подача заявки буде конфронтаційним кроком.

“Ви можете прийняти будь-яку резолюцію ООН або в Радбезі, але вона не зробить вас державою. Якщо ви не повернетеся до переговорів, будь-які ваші дії в ООН будуть конфронтаційними”, – сказав він, звертаючись до палестинців.

У самій Палестині очікування незалежності вилилися в напади на контрольно-пропускні пункти на Західному березі річки Йордан. Арабська молодь закидала камінням ізраїльські пости, в хід пішли також пляшки із запальною сумішшю. Заворушення почалися близько полудня, незабаром після п’ятничної молитви.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.