Новини здоров’я. 15 вересня. Більшість людей відчувають себе некомфортно, якщо чимось відрізняються від інших.

Люди звикають до своєї надмірної ваги

Приблизно так повинен відчувати себе товстун, що потрапив в компанію людей з нормальною вагою.

Однак, коли всі навколишні стають товстими, почуття дискомфорту зникає, адже надлишкова вага, яка раніше була чимось ганебним, стає нормальним явищем.

Як показало дослідження, проведене в США, якщо нічого не змінити, до 2030 року половина населення країни страждатиме від ожиріння. Однією з причин, за якими ця тенденція посилюється з року в рік, є звичка до повноти, яка стає скоріше нормою, ніж винятком. У світі, де більшість носить одяг великого і екстра-великого розміру, люди з нормальною вагою здаються виснаженими.

Величезна кількість людей не усвідомлюють, що їх вага не є нормальною. «Ми стали нечутливі до зайвої ваги, оскільки бачимо її скрізь. Людина з нормальною вагою тепер виглядає дивно», – відзначають експерти з Гарварду.

У своїй доповіді вони визнали, що ожиріння – соціально заразна проблема. Наприклад, якщо ваш кращий друг страждає від ожиріння, ваші шанси стати таким як він підвищуються на 57%. Про це ж заявили вчені з університету Арізони, які виявили, що жінки буквально «заражаються» ожирінням у своїх подруг.

В оточенні повних друзів простіше прийняти свою надмірну вагу і перейняти не зовсім здорові звички. Величезні розміри одягу,  тканини, що розтягуються, величезні тарілки, склянки і страви, широкі сидіння в автомобілях і в кіно – все це приклади того, як навколишнє середовище змінюється в залежності від потреб повних людей, які в результаті починають сприймати свою вагу, як норму.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.