Новини політики. 11 вересня. Представники опозиції мають намір подати звернення до Конституційного суду України з приводу порушення конституційної процедури прийняття Закону про пенсійну реформу.

Володимир Литвин
Опозиція судитиметься з Литвином

Крім того, буде подано адміністративний позов на дії голови парламенту Володимира Литвина, який, на думку опозиції, порушив норми Регламенту. Про це повідомив народний депутат з фракції НУ-НС Роман Зварич.

“Буде конституційне подання до КСУ на предмет того, що при розгляді Закону про пенсійну реформу 6 вересня було порушено процедуру. Як відомо закон було прийнято ще навесні, але усупереч Конституції та закону про регламент, він не був підписаний головою Верховної Ради і не був скерований до Президента, для того щоб він мав можливість розглянути документ і або підписати його, або накласти вето та повернути до парламенту.

Натомість голосувалися зміни до ще не чинного Закону. А вносити зміни до не чинного нормативно-правового акту – абсурд”.

Нагадаємо, 8 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про пенсійну реформу.

Документом підвищено пенсійний вік для жінок до 60 років, а також страховий стаж до 30 років для жінок і 35 років – для чоловіків. Пенсійний вік чоловіків-держслужбовців підвищено до 62 років. Розмір максимальної пенсії обмежується на рівні 10 мінімумів для непрацездатних (на сьогодні – 7640 грн).

6 вересня парламент проголосував за внесення змін до Закону про пенсійну реформу, а 9 вересня документ було підписано Президентом України.

Представники опозиційних сил заявили про звернення до КСУ з вимогою визнати пенсійну реформу неконституційною.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.